Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

«Запобігання та протидія булінгу в навчальних закладах» Більшівцівської ТГ

16 вересня 2022 року головним  юристом Галицького  бюро правової допомоги, Ольгою Гелемей, проведено правопросвітницьку бесіду з учнями Новоскоморохівської гімназії Більшівцівської селищної ради с. Нові Скоморохи на тему: «Запобігання та протидія булінгу в навчальних закладах» спільно із поліцейським офіцером Більшівцівської селищної ТГ – Олегом Томашевським.

Правозахисниця розповіла гімназистам, що булінг – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.

Також, кривдники можуть знайти безліч причин щоб цькувати дитину: зовнішність, що не вписується у загальноприйняті рамки, поведінка, думки, які не збігаються з думкою більшості, тощо. Яскравими прикладами булінгу є словесні образи, навмисне неприйняття дитини до колективу, шантаж та навіть побиття.

Спільно із дітьми детально з’ясували які є: ознаки булінгу, види булінгу, як відрізнити звичайний конфлікт від булінгу, що робити якщо ви стали жертвою булінгу, як діяти, якщо ви свідок булінгу, та яка відповідальність передбачена за вчинення булінгу!

І для того аби таких випадків не виникало, фахівчиня повідомила про суб’єктів, до яких слід негайно звернутись у разі настання випадку булінгу(цькування) в закладах освіти:

  • служба освітнього омбудсмена;
  • служба у справах дітей;
  • органи місцевого самоврядування;
  • керівники та інші працівники закладів освіти;
  • територіальні органи (підрозділи) Національної поліції України.

ВАЖЛИВО: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту, – мають право на всі види правових послуг.(складання заяв, представництво в суді).

ПОДІЛИТИСЬ: