Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Вплив обігрівачів на організм людини та мікроклімат в помешканні

Настала осінь, яка принесла з собою не тільки чарівну палітру кольорів, якою ми можемо милуватися на деревах, а й першу холодну погоду. Для того, щоб зігріти свої помешкання всі ми використовуємо різного роду обігрівачі. Ринок нам пропонує широкий спектр товарів у цій сфері.

А чи задумувались ви про вплив того, чи іншого виду обігрівача на мікроклімат в помешканні та на організм? Давайте про це сьогодні поговоримо.

Найпопулярнішими, зі сторони вартості є тепловентилятори. Нагрівальним елементом таких обігрівачів є металева спіраль (з високим опором). Як правило спіраль відкрита, що призводить до зменшення рівня кисню та вологості повітря в приміщенні нижче оптимальних рівнів. З часом на нагрівальному елементі приладу накопичується пил, що може призвести до поширення неприємних запахів в приміщенні та може бути причиною виходу з ладу обладнання. Якщо у виробництві таких обігрівачів використовується пластик низької якості, то при нагріванні приладу в повітря може виділятися низка небезпечних речовин.

Принцип роботи електроконвектора схожий до тепловентилятора, але в більшості випадків нагрівальним елементом є спеціальна тена, нагрівальний елемент гріє повітря за допомогою природної або примусової конвекції. Клас захисту у таких приладів трішки кращий, однак за впливом на мікроклімат в приміщенні вони не набагато кращі за тепловентилятори. Ще одним важливим фактором впливу роботи таких приладів є шум від роботи вентилятора, за його наявності, що також здійснює додаткове навантаження на організм людини.

Наступним приладом, який широко використовується є масляний радіатор. Його нагрівальний елемент гріє масло, що міститься в ребристому герметичному металевому корпусі. Перевагою даного приладу є те, що він не спалює кисень та працює безшумно. На обігрівачі також накопичується пил, але його конструкція дозволяє легко його прибрати, за чим радимо вам постійно наглядати. Будьте уважні при використанні вищезгаданих обігрівачів, особливо в кого є маленькі діти, оскільки при контакті з нагрівальними елементами можливо отримати опіки!

Особливістю керамічних обігрівачів, на відміну від попередніх приладів, є те що крім конвекції вони нагрівають приміщення також за допомогою інфрачервоного випромінювання. Внаслідок того, що такі прилади є плоскими, можуть монтуватися на стіні, менша площа поверхні на якій може накопичуватися пил, відносно нижча температура нагрівання панелі – все це зменшує можливий негативний вплив на мікроклімат приміщення та організм людини. 

Обігрівачі, які нагрівають приміщення шляхом інфрачервоного випромінювання (так звані «УФО») також популярні серед населення, оскільки дозволяють швидко отримати тепло в певній зоні приміщення. Нагрівальний елемент таких обігрівачів генерує інфрачервоне випромінювання з хвилями різного спектрального складу (довжини). Переваги таких приладів є безшумність роботи та практично миттєве нагрівання зони на яку він спрямований. Недоліки використання таких приладів, як не дивно, також пов’язані з інфрачервоними променями. Як зазначалось вони мають різну довжину хвилі. Найбільш небезпечними для організму людини є короткі хвилі, які здатні проникати в організм на глибину до 4 см. Негативні наслідки вони здатні заподіяти лише при тривалому безперервному впливі на відкриті ділянки тіла, характерними ознаками якого є пересушування шкіри, її зневоднення, підвищення ризику отримання опіку та теплового навантаження на організм в цілому. Крім того, такі обігрівачі можуть здійснювати негативний вплив на органи зору. Тому, при використанні інфрачервоних обігрівачів необхідно чітко дотримуватись інструкцій виробника, не перебувати тривалий час під дією даного приладу, за можливості розташовувати нагрівальний елемент якомога далі та не направляти прямо на обличчя.

При виборі приладу для обігріву своїх осель зважайте на всі переваги та недоліки.

Враховуючи ситуацію, яка склалась з електропостачанням, використовуйте нагрівальні прилади ощадно. Додайте ще один шар одягу на себе замість того, щоб вмикати обігрівач. Не забувайте про шкарпетки і не ходіть босоніж у приміщенні, більше рухайтесь.

 

Фельдшер санітарний

відділення епідеміологічного нагляду (спостереження)

та профілактики неінфекційних захворювань

Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦ КПХ МОЗ»                                                                          Ігор ЧАБОРИК

ПОДІЛИТИСЬ: