Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Статті

                        Чисте повітря – запорука здоров’я

 

Питання стану атмосферного повітря є одним із важливих у сучасному світі. Ще століття назад склад атмосфери був практично незмінний. Однак бурхливий ріст промисловості, наземного транспорту, авіації, обробка сільськогосподарських угідь призводить до прогресуючого збільшення забруднення повітря.

Основними забруднювачами атмосфери є продукти згорання палива, які спричинюють виділення великої кількості тепла (котельні ТЕС, різноманітні печі і звичайно транспортні засоби).

Тверді частинки є складовою частиною забруднення від транспорту. Найменші з них спроможні проникати в легені, загострюючи респіраторні захворювання. Значну кількість цих частинок викидають в повітря дизельні двигуни автомобілів.

 Так, при згорянні одного кілограма палива використовується 15 кг повітря, в т.ч. 5,5 кг кисню. А при згорянні одної тони пального, в атмосферу викидається 200 кг оксиду вуглецю.

Однак автотранспорт не є єдиною причиною забруднення повітря. Головним його джерелом є промислові підприємства. Спалювання, наприклад, вугілля на теплових електростанціях, супроводжується викидом диму, який містить двоокис сірки і окис азоту. При спалюванні побутового сміття продукується дим із вмістом діоксинів і інших шкідливих речовин, які негативно впливають на людський організм.

Акредитованою лабораторією Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» систематично проводиться лабораторний контроль якості атмосферного повітря на автошляхах міст Рогатин, Бурштин та Галич, в межах житлової забудови, а також за стаціонарними джерелами викидів на промислових підприємствах. Майже в усіх викидах присутній набір шкідливих забруднювачів таких як: тверді частинки, окис вуглецю, діоксин сірки, діоксин азоту та інші. Всього з початку року досліджено 120 проб повітря, перевищень ГДК – не було.

Кожен із нас повинен дбати про чистоту атмосферного повітря, не забруднюючи його.

 

 

Фельдшер санітарний                                                                                     

Рогатинського відділу

Івано-Франківського районного відділу                                                       І.Т. Чаборик

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бережімо природу від пожеж

 

 

З наближенням теплих літніх днів все більшим актуальним є питання стосовно виникнення пожеж, внаслідок недбалого відношення до навколишнього середовища, що наносить значні збитки природі та  забруднює атмосферне повітря.

Важливо не допускати спалювання сухої рослинності, стерні, адже саме з цієї причини полум’я нерідко перекидається на лісові насадження та може призвести до лісових пожеж і досягнути рівня надзвичайної ситуації.

 Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

  1. Розведення багать у лісі.
  2. Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки.
  3. Залишати, у непередбачених для цього місцях лісу, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір`я тощо.
  4. Палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).
  5. Розміщувати, ближче ніж за 100 м від стіни хвойного лісу, 50 м – змішаного, 20 м – листяного, склади паливно-мастильних та інших горючих матеріалів, автозаправні станції та вогненебезпечні виробництва, смітники, житлові і виробничі приміщення.
  6. Спалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.
  7. Залишати під час будівництва доріг, газопроводів, нафтопроводів, мереж електропередачі, зв`язку, радіофікації, інших комунікацій та об`єктів дерев’яні залишки і горючі матеріали.
  8. Збирати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

 

У разі виникнення пожежі необхідно негайно повідомляти про це лісогосподарські підприємства, територіальні підрозділи ДСНС України та місцеві органи влади.

 

 

 

Фельдшер санітарний                                                                                    

Рогатинського відділу

Івано-Франківського районного відділу                                                       І.Т. Чаборик

 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

     Редакції газети

«Голос Опілля»

               

                                               Бережемо довкілля

 

На сьогоднішній день багато уваги приділяється благоустрою територій населених пунктів, який проводиться  спеціалізованими підприємствами на договірних засадах у встановленому законодавством порядку.

Нажаль, окремі жителі сіл, селища практикують спалювання сміття, сухої трави, листя, на городах біля власних будинків.

При згоранні одної тони сухої трави, стерні, сміття у повітря виділяється біля 9кг їдкого диму. До його складу входять чадний газ, оксид азоту, канцерогенні сполуки, отруйні речовини. Досить часто з сухим листям горять ПЕТ-пляшки, целофан, одноразовий посуд, тощо, що суттєво посилює забруднення чистого атмосферного повітря.

Навколишнє середовище потребує нашого захисту: чистого атмосферного повітря, доброякісної питної води, не забруднення річок та водойм. Це наше життя і наш обов’язок — зберегти його. Без природи людина загине. Збереження природи — це збереження людини.

Але у людини є можливість змінювати природу. Кожна зміна позначається на навколишньому середовищі. Змінювати природу людина повинна обережно, бо окремі дії можуть завдавати шкоди і навіть призвести до загибелі. Від людини залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує.

Забруднення річок і озер, загибель лісів, знищення цілих видів рослин і тварин — справа рук людини. Проте тільки людина може врятувати природу. І дорослі, і діти повинні об’єднати свої зусилля у справі захисту довкілля.

Про утримання  в належному  стані  навколишнього  середовища  ми маємо  дбати  про це  щоденно.

Керівникам старостинських округів, жителям населених пунктів слід не допускати утворення стихійних сміттєзвалищ на придорожніх смугах, берегах рік, на територіях нежилих дворів тощо, а наявні – ліквідувати.

Адже чистота і порядок є запорукою нашого здоров’я.

 

 

 

В.о. завідувача відділення

епідеміологічного нагляду (спостереження)

та профілактики неінфекційних захворювань

Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»                                                                     Неїжмак М.І.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

               Редакції газети

«Голос Опілля»

                  Ми і довкілля

Дуже добре, що сьогодні багато уваги приділяється благоустрою територій, прибирання дворів м. Рогатина від твердих побутових відходів. Кількість утворення сміття на одну людину при багатоквартирних будинках складає 0,11м3

Із будинкоуправлінням заключено угоди для вивезення твердих побутових відходів на міський полігон всього 11 сільських Рад.

У більшості випадків жителі сіл, селища практикують спалювання сміття, сухої трави, листя на огородах біля власних будинків.

При згоранні одної тони сухої трави, стерні, сміття у повітря виділяється біля 9кг їдкого диму. До його складу входять чадний газ, оксид азоту, канцерогенні сполуки, отруйні речовини. Досить часто з сухим листям горять ПЕТ-пляшки, целофан, одноразовий посуд тощо), що суттєво посилює забруднення атмосферного повітря.

Навколишнє середовище потребує нашого захисту. Нам подобається чисте повітря, прозора вода в річках, зелена трава на лугах, могутні дерева в лісах. Це життя. І наш обов’язок — зберегти його. Без природи людина загине. Збереження природи — це збереження людини.

Але у людини є можливість змінювати природу. Кожна зміна позначається на навколишньому середовищі. Змінювати природу людина повинна обережно, бо окремі дії можуть завдавати шкоди і навіть призвести до загибелі. Від людини залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує.

Забруднення річок і озер, загибель лісів, знищення цілих видів рослин і тварин — справа рук людини. Проте тільки людина може врятувати природу. І дорослі, і діти повинні об’єднати свої зусилля у справі захисту довкілля.

Оскільки виробнича діяльність підприємств викликає порушення природного середовища, керівникам об’єктів випадає взяти на себе турботу щодо відновлення властивостей природи та охорони від подальшої деградації.

Заходи щодо поліпшення довкілля, а саме:

  • визначення граничнодопустимих значень шкідливих для навколишнього середовища викидів;
  • утилізація старих матеріалів, а також відходів;
  • підтримання здоров’я лісів та природної сили самоочищення водойм;
  • впровадження автомобілів з мінімальною кількістю відпрацьованих газів і бензинів без вмісту свинцю;
  • заохочення бережливого ставлення споживачів до навколишнього середовища.
  • технологічні — розробка і впровадження нових технологій, очисних споруд, видів палива;
  • архітектурно-планувальні — озеленення населених пунктів, організація санітарно-захисних зон, раціональне планування підприємств і житлових масивів;
  • інженерно-організаційні — зниження інтенсивності руху транспорту на перевантажених автомагістралях, організація екологічно-патрульного контролю;
  • правові — прийняття і додержання законодавчих актів щодо підтримання якості атмосфери, водойм, ґрунту;
  • освітянсько-виховні — формування екологічної культури, насамперед у молоді.
  • скорочення застосування міндобрив;

Органам місцевого самоврядування, жителям населених пунктів слід невідкладно приступити до ліквідації стихійних сміттєзвалищ на придорожніх смугах, берегах рік, водоймищ для забезпечення благоустрою довкілля.

Чисте прохолодне повітря, красивий пейзаж – всім створює добрий настрій і цілюще впливає на здоров’я.

ПОДІЛИТИСЬ: