Намисто пам’яток Більшівцівської громади
Центр громади – Більшівці – містечко, де поєднуються різні епохи.
Перша згадка в документах про цю територію датована 24 березня 1402 року.
Найвідомішою пам’яткою є Санктуарій Матері Божої, заснований у 1624 році. Багато років тут зберігався чудотворний образ Матері Божої. В 2001 році храм відновив свою діяльність – тепер сюди регулярно прибувають паломники. Проходять зустрічі християнської молоді.
На Вічевому майдані знаходиться ратуша – свідчення того, що колись це мале галицьке містечко мало амбіції більшого міста. Ратушу збудували в центрі Більшівців у ХІХ столітті.
Чудовою пам’яткою минулих епох є палац Кшечуновичів, де колись жили володарі містечка.
Ще одна цікава будівля у Більшівцях – церква Різдва Христового, зведена за проєктом українського архітектора Василя Нагірного у 1905 році на місці старого дерев’яного храму. Тут знаходяться дві цінні ікони на дереві – зображення Ісуса Христа і Матері Божої.
Парк пам’яті борцям за незалежність України — парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення , розташована на місці, де в різні часи були розстріляні сотні безневинних жертв сталінського та фашистського режимів.
Ансамбль парку творять пам’ятний знак у вигляді полеглого хреста на спомин про подвиг і визвольний чин українських січових стрільців та воїнів УПА, обеліск у формі палаючої свічки, який символізує офірну жертву розстріляних на Майдані героїв Небесної сотні, капля-ротонда з фігурою Богородиці та криниця у формі Вифлеємської зірки.
Намисто пам’яток Більшівцівської громади буде не повним , якщо не згадати про сільські , майже столітні, храми.
Церква Святого пророка Іллі 1878р. село Жалибори
Церква Покрови Пресвятої Богородиці 1925 р., село Загір’я Кукільницьке
Церква Чуда Святого Архистратига Михаїла 1933 село Нові Скоморохи
Церква Успіння Пресвятої Богородиці 1933 село Підшумлянці
Церква Успіння Пресвятої Богородиці 1899 село Поділля