Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Держпродспоживслужба зібрала пропозиції з 16-ти регіонів для розробки інформаційно-комунікаційної системи, яка об’єднає всі реєстри служби

Держпродспоживслужба за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev, та спільно з представниками Фонду Східна Європа й BRDO провела дві фокус-групи за участі регіональних фахівців для створення єдиної інформаційно-комунікаційної системи, яка в майбутньому стане єдиним цифровим реєстром служби.

Перша фокус-група відбулася 25 липня у Києві, а друга — 12 серпня у Львові. Під час цих заходів регіональні фахівці Держпродспоживслужби взяли участь у напрацюванні найбільш ефективних ідей та рішень, які будуть імплементовані у єдину цифрову інформаційно-комунікаційної систему. Станом на сьогодні уже зібрано пропозиції від співробітників із 16-ти регіонів України.

«Держпродспоживслужба активно рухається шляхом цифрової трансформації. Нам важливо, щоб започатковані нами реформи мали прикладний характер й принесли якісні зміни — максимально сприяли бізнесу. А тому ми прагнемо отримати якомога більше рекомендацій, порад та пропозицій від наших регіональних фахівців, які мають значний практичний досвід. Всі їхні ідеї будуть імплементовані в наших цифрових реєстрах», – зазначив Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук.

За словами радниці Голови Держпродспоживслужби, керівниці напрямку дерегуляції та підтримки бізнесу в межах проєкту «Підтримка цифрової трансформації», Фонд Східна Європа Соломії Старосольської, за результатами проведених фокус-груп вже є бачення ключових рішень, які будуть впроваджуватися.

«Реєстрація потужностей має стати повністю автоматизованою, завдяки чому послуга надаватиметься у декларативному форматі з дотриманням принципу екстериторіальності. Термін обробки заявок хочемо скоротити від 10 днів до 1 дня. Щодо експлуатаційних дозволів, планується значне спрощення процесу їх видачі. Буде скорочено терміни та переглянуто процедури визначення плати за інспекційні заходи залежно від розміру підприємства (мікро, мале, середнє, велике)», – сказала Соломія Старосольська.

Попередньо заплановано, що реєстрація потужностей здійснюватиметься з урахуванням інспекцій, проведених з використанням боді-камер і планшетів, а оплата послуг буде автоматизована. Підприємства, при подачі заявок, чітко вказуватимуть напрями діяльності, що дозволить державі отримати точну інформацію про регіональну привабливість і категорії потужностей. Останнє, в тому числі, допоможе ефективніше залучати інвестиції. Сукупність усіх заходів дозволить зібрати інформацію про видані дозволи, що спростить також й експортні операції.

«Держпродспоживслужба регулює діяльність надзвичайно важливих сфер, які мають безпосередній вплив на продовольчу безпеку, а також на життя і здоров’я кожного жителя України. Тому удосконалення роботи служби з допомогою цифрових інструментів є сьогодні надважливим завданням, яке ми спільно реалізовуємо, у тому числі з метою інтеграції з Єдиним вікном митної торгівлі. Я вдячний всім працівникам Держпродспоживслужби, які протягом двох фокус-груп давали свої фахові пропозиції та поради щодо того, якими повинні бути і як повинні працювати цифрові сервіси служби», – зазначив керівник проєкту «Підтримка цифрової трансформації» Данило Молчанов.

«Створення Єдиної державної інформаційно-комунікаційної системи Держпродспоживслужби дозволить комплексно переглянути процедури надання публічних послуг та ведення відповідних реєстрів служби. Завдяки проведеним фокус-групам маємо чітке розуміння про те, що потрібно зробити: мінімізувати часові затрати як бізнесу, так і органів влади щодо реєстрації потужностей і видачі експлуатаційних дозволів, а також уніфікувати підходи до процедур надання послуг на всій території України. Комплексна послуга і запровадження єдиної форми заяви замінить потребу для бізнесу робити 7 окремих дій і вносити інформацію до різних реєстрів. А це, у свою чергу, спросить для МСП вихід на ринок і дозволить зосередитися на інших питаннях ведення бізнесу», – зауважила керівниця сектору «Сільське господарство» BRDO Ірина Грузінська.

 

Додатково. Проєкт «Підтримка цифрової трансформації» (Digital Transformation Activity) впроваджується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Програми допомоги з міжнародного розвитку від уряду Великої Британії (UK Dev). Проєкт має на меті підтримку цифрової трансформації України для досягнення трьох основних цілей: економічного відновлення, прозорої відбудови та демократичного урядування. Серед партнерів проєкту – Фонд Східна Європа та Офіс ефективного регулювання BRDO.

 

 

 
ПОДІЛИТИСЬ: