Правопросвітницький захід із земельних питань
З метою інформування громадян про зміни у земельному законодавстві та підвищення правової обізнаності власників і користувачів земельних ділянок , щодо прав на землю, в рамках Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство», головним юристом відділу «Галицького бюро правової допомоги» Гелемей Ольгою проведено правопросвітницький захід у Більшівцівській селищній раді на тему: «Порядок оформлення права власності на земельну ділянку (пай)».
Земельна частка (пай) – умовна частка землі, визначена у результаті поділу земель, переданих у колективну власність, серед членів сільськогосподарського підприємства.
Пошереною є ситуація, коли у власників сертифікатів на право земельного паю виникає необхідність оформити право власності на саму земельну ділянку в установленому законом порядку. Якщо власник сертифікату не використає своє право до 2025 року, то вважатиметься, що такі власники ділянок автоматично відмовилися від землі. Після 1 січня 2025 року незатребувані ділянки будуть визнані безхазяйними. Їх передадуть у комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані.
- Для оформлення права власності на земельну ділянку (пай), Вам необхідно здійснити такі дії:
*звернутися до відповідної сільської, селищної, міської ради із письмовим клопотанням про передачу у власність відповідної земельної ділянки та надання дозволу на розробку проектної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). До заяви необхідно додати: копію сертифікату на земельну частку (пай).
* після отримання рішення сільської, селищної, міської ради Вам необхідно звернутися до землевпорядної організації та укласти договір на розробку проектної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
*за результатами розробки вказаної проектної документації Вам потрібно зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі (ДЗК) з присвоєнням їй кадастрового номеру. За результатами реєстрації видається Витяг з Державного земельного кадастру.
*після того, як Ви отримали Витяг з Державного земельного кадастру, Вам необхідно звернутися до відповідної сільської, селищної, міської ради для затвердження проектної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для оформлення земельної ділянки у власність;
*із рішенням про затвердження проектної документації необхідно звернутись до державного реєстратора та здійснити реєстрацію права власності на земельну ділянку. За результатами реєстрації отримати Витяг про державну реєстрації права власності на нерухоме майно, а саме земельну ділянку(пай).
Використання земельних ділянок без належного оформлення прав, включаючи право оренди, є порушенням норм земельного законодавства (ст. 125, 211 Земельного кодексу України).
Отже, для повноцінного використання земельної частки (паю) радимо провести процедуру оформлення права власності згідно чинного законодавства України.
Юристка системи БПД роз’яснила присутнім поняття первинної та вторинної безоплатної правової допомоги, наголосила на категорії осіб, які мають право на їх отримання.
У територіальній громаді залишено інформаційні матеріали для подальшого розповсюдження серед відвідувачів установи.
- Нагадуємо, кожен бажаючий може отримати безоплатну правову допомогу, звернувшись до відділу «Галицьке бюро безоплатної правової допомоги»
- за адресою: вул. площа Волі,1, (1 поверх), м. Галич.
Єдиний контакт-центр системи БПД – 0 800 213 103
(цілодобово, безкоштовно в межах України)
#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid #