Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Світлана Онищук Голова Івано-Франківської ОВА

Вагомий крок до справедливого миру, що ґрунтується на Статуті ООН і базових принципах міжнародного права
🤝 Учасники Глобального саміту миру у Швейцарії підписали комюніке про основи досягнення справедливого та сталого миру в Україні, узгодивши спільну позицію щодо трьох пунктів:
✅ продовольча безпека,
✅ ядерна та енергетична безпека,
✅ звільнення всіх полонених і депортованих українців і українок, дорослих і дітей.
Саміт став наймасштабнішим міжнародним заходом заради України та миру. У ньому взяли участь 101 країна та міжнародна організація, що представляють усі частини світу та континенти – Латинську Америку, Близький Схід та Азію, Африку, Європу, Тихоокеанський регіон, Австралію, Північну Америку.
Саміт дав змогу кожному з учасників продемонструвати глобальне лідерство.
‼️ У комюніке учасники наголосили, що:
👉використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним, надійно охоронятися та не шкодити довкіллю, а українські атомні електростанції та установки, зокрема Запорізька АЕС, мають працювати безпечно та захищено під повним суверенним контролем України та наглядом МАГАТЕ.
👉 Йшлося про безперебійне виробництво й постачання продуктів харчування. Напади на торговельні судна, цивільні порти та цивільну портову інфраструктуру є неприйнятними. У комюніке наголошується: продовольчу безпеку жодним чином не можна використовувати як зброю.
👉 Військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну, а всі депортовані та незаконно переміщені українські діти й цивільні – повернуті в Україну.
Це три з десяти пунктів Формули миру, яку Президент Володимир Зеленський презентував у листопаді 2022 року, під час зустрічі G20 в Індонезії. Робота щодо решти пунктів буде продовжена разом зі світовою спільнотою у визначених на Саміті робочих форматах.
“Сьогодні світ бачить, що справжня дипломатія – це не просто слова, це кроки, які потрібно зробити, щоб виправити ситуацію…
Сподіваюся, що ми зможемо досягти результатів якнайшвидше. І саме ці та інші подібні практичні кроки з відновлення безпеки й миру доведуть усім у світі, що повна ефективність Статуту ООН – усіх його принципів і цілей – може бути відновлена”, – підсумував перебіг Саміту Президент України Володимир Зеленський.
ПОДІЛИТИСЬ: