Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Звернення депутатів

Звернення депутатів Більшівцівської селищної ради щодо негайної заборони в Україні російської православної церкви, її структурних підрозділів і залежних від неї організацій
Президентові України
Верховній Раді України
Кабінету Міністрів України
Головам місцевих адміністрацій
Конституційному Суду України
Агресія російської федерації проти України з 2014 року, і зокрема повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року здійснюється як із застосуванням збройних сил держави-агресора, так і з застосуванням засобів пропаганди, маніпуляції та сіяння розбрату в українському суспільстві.
Московська церква посідає чільне місце серед інструментів агресії: як через безпосередню колаборацію – злочинну співпрацю священнослужителів із окупантами – так і через поширення наративів ворога, сіяння ворожнечі серед українців, виправдання російської агресії та перешкоджання об’єднанню українських православних.
Неможливо приховати факти здачі цілих єпархій російській православній церкві, агітації за русскій мір і русскоє оружиє, втечі ієрархів-колаборантів до росії, співучасті у викраденні людей, доносів на українських патріотів і ветеранів, священників Православної Церкви України та інших злочинів.
Ілюстрацією моральної деградації колаборантів у рясах виступають випадки розпусти, які шокують громадськість.
Поширеним залишається розкрадання історико-культурної української спадщини, яке проходить повз увагу державних органів.
Обшуки, проведені у монастирях і єпархіях різних областей, і зокрема у Києво-Печерській Лаврі, підтвердили наявність там російських агітаційних матеріалів, спрямованих на розкол українського суспільства, перебування підозрілих осіб.
Ці факти підтверджують: колаборація з окупантом – це не поодинокі випадки, а системне явище. І це явище не знаходить оцінки у керівництва московської церкви в Україні. Навпаки, бачимо спроби виправдати подібну діяльність, щонайбільш – замовчати її.
Спроби замаскувати приналежність до москви не мають успіху – за церкву говорять справи.
Російська церква, разом із своїми структурними підрозділами і залежними організаціями, має бути заборонена в Україні.
Виходячи з цього, вимагаємо:
1. Від Конституційного Суду України – негайного ухвалення рішення щодо конституційності Закону України «Про внесення зміни до статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України» від 20 грудня 2018 року № 2662–VIII.»
Московська церква зобов’язана відкрити своє правдиве ім’я.
2. Від Верховної Ради України – ухвалення закону, яким російська православна церква, її підрозділи та залежні організації будуть заборонені в Україні.
П’ятій колоні російського агресора має бути поставлено жорсткий заслін – як із забороною партій, які співпрацюють з агресором, так і забороною співпрацюючих з ним релігійних організацій, а також притягненням до відповідальності чиновників чи суддів, які їх покривають.
3. Від Президента України, Кабінету Міністрів України, посадових осіб виконавчої влади всіх рівнів – забезпечити неухильне виконання українського законодавства щодо заборони російської церкви, її підрозділів та залежних організацій в Україні, а також сприяння волевиявленню українських православних щодо об’єднання у автокефальній помісній Православній Церкві України.

ПОДІЛИТИСЬ: