Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

«Зміни у правилах виїзду за кордон людей з інвалідністю та осіб, які їх супроводжують»

«Зміни у правилах виїзду за кордон людей з інвалідністю та осіб, які їх супроводжують»

Увага! 10 вересня 2022 року Кабінетом Міністрів України затверджено ряд змін щодо правил перетину кордону у разі введення надзвичайного або воєнного стану для людей з інвалідністю та осіб, що їх супроводжують.

 А саме знято обмеження щодо допустимої кількості виїздів за кордон.

(Постанова КМУ від 10 вересня 1044 https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zmin-do-pravyl-peretynannia-derzhavnoho-kordonu-hromadianamy-t100922).

Відтепер громадяни України, які супроводжують осіб з інвалідністю можуть самостійно та неодноразово виїжджати за межі країни. Відповідне правило також стосується і батьків дітей з інвалідністю. Зробити це можна на підставі довідки про перебування осіб з обмеженими можливостями на консульському обліку, або в разі проведення ротації супроводжувальних з-поміж працівників закладу догляду – на підставі наказу директора закладу медичного догляду.
Важливо! Термін, у який супроводжувальна особа має звернутись за кордоном до відповідної установи для взяття на консульський облік людей з інвалідністю збільшено до 7 днів.   

 Перетинати державний кордон особи з інвалідністю можуть лише при наявності відповідних медичних довідок чи посвідчень, що підтверджують їх статус. 
Щодо супроводжуючих осіб, вищезазначені норми поширюються лише для українців, які супроводжують інвалідів І або ІІ групи чи людей, що потребують постійного догляду. Також супроводжуюча особа повинна мати повний пакет документів, який підтвердить родинні зв’язки з людиною з обмеженими можливостями.

 

 

ПОДІЛИТИСЬ: