Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Як приватизувати земельну ділянку під будинком

Як приватизувати земельну ділянку під будинком?

Для того щоб приватизувати земельну ділянку, якою Ви користуєтесь та на якій розташований житловий будинок, що перебуває у вашій власності, Вам слід пройти декілька кроків:

Першим кроком – буде виготовлення технічної документації для встановлення(відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд.

Із переліком сертифікованих інженерів-землевпорядників можна ознайомитись у Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників. Виготовлення технічної документації передбачає виїзд інженера-землевпорядника із спеціальним обладнанням для проведення кадастрової зйомки і встановлення (відновлення) межі земельної ділянки в натурі (на місцевості).

За результатами виконаних робіт замовнику видається:

 • технічна документація на земельну ділянку;
 • диск з технічною документацією у електронній формі та документом, що містить відомості про результати робіт із землеустрою, які підлягають внесенню до Державного земельного кадастру.

Другий крок – після отримання технічної документації на земельну ділянку, її потрібно  буде  зареєструвати у найближчому відділенні Держгеокадастру, яке знаходиться за адресою: вул. Я. Осмомисла, 3а, м. Галич, Івано-Франківська область, 77101, тел: (03431)  2-27-28.

Для цього потрібно звернутись до державного кадастрового реєстратора з такими документам:

 • Заява про внесення відомостей до Державного земельного кадастру.
 • Технічна документація у паперовій та електронній формі.
 • Електронний документ, що містить відомості про результати робіт із землеустрою, які підлягають внесенню до Державного земельного кадастру.
 • Документ, який підтверджує повноваження діяти від імені заявника (у разі подання заяви уповноваженою заявником особою).

У результаті наданої послуги замовник отримує витяг з Державного земельного кадастру, який містить, кадастровий номер земельної ділянки. З цього моменту земельну ділянку можна знайти на Публічній кадастровій карті України, ввівши присвоєний кадастровий номер.

Дані до Державного земельного кадастру вносяться протягом 14 днів з подачі необхідних документів, дана послуга є безоплатна.

Третій крок – після реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі Вам потрібно звернутись до Більшівцівської селищної  ради із клопотанням про передачу земельної ділянки у приватну власність.

Для подачі клопотання потрібно додати такі документи:

 • Розроблену технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
 • Витяг з Державного земельного кадастру (ДЗК).

Рішення про затвердження та передачу земельної ділянки у власність або вмотивоване рішення про відмову приймається у місячний термін з дня отримання технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Четвертий крок – після отримання рішення Більшівцівської селищної ради про затвердження та передачу земельної ділянки у приватну власність, його слід зареєструвати у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. За дану послугу стягується плата у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на 2021рік – 230грн). Вам потрібно звернутись до ЦНАПу, або до нотаріуса (на власний вибір) із таким пакетом документів:

 • заявою встановленого зразка;
 • копіями документа, що посвідчує особу та реєстраційного номера облікової картки платника податків( при собі мати оригінали та за необхідності пред’явити оригінали документів);
 • рішення відповідного органу про передачу земельної ділянки у власність;
 • витяг із ДЗК;
 • документ, що підтверджує плату за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно.

Реєстрація здійснюється до 5 робочих днів.

Після внесення усіх відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно державний реєстратор видає заявнику Витяг про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку, на якій знаходиться приватний житловий будинок.

Отже, для здійснення приватизації земельної ділянки під Вашим житловим будинком Вам необхідно пройти усі 4 –  кроки.

 

Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу можна через відділ «Галицьке бюро правової допомоги», який знаходиться за адресою:

 м.Галич, площа Волі, 1, каб. 8.

 

ПОДІЛИТИСЬ: