Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Випадки африканської чуми свиней

На Київщині зареєстровані випадки африканської чуми свиней

Відповідно до інформації «Про виділення ДНК вірусу африканської чуми свиней» Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, на території мисливських угідь Обухівського районного мисливського господарства – обхід № 1, урочище «Лан» між с. Перше Травня та с. Шевченкове та між с. Березове та с. Копачів Обухівського району Київської області, при молекулярно-генетичних дослідженнях виділено ДНК вірус африканської чуми свиней в диких кабанів.           

Звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Центральної випробувальної лабораторії Держпродспоживслужби в Київській області та місті Києві від 01.02.2022 № 000127 п.м./22.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.

Додатково Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області повідомляє, що за 2022 рік на території України станом на 02.02.2022 року зареєстровано 2 випадки  АЧС, в т. ч. 2 – дикі свині.

Карантин продовжує діяти в 2 неблагополучних по АЧС пунктах – у 2 областях України: Чернігівській (1) та Київській (1).

 

ПОДІЛИТИСЬ: