Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Видатки на ЗСУ

4 лютого 2024 року виповнюється 2 роки з часу повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Українці мужньо протистоять ворогу, виборюючи своє право на свободу та незалежність.
✅Сьогодні українське суспільство об’єдналось та максимально спрямовує наявні ресурси на підтримку Збройних Сил України. Територіальні громади Івано-Франківщини також відіграють значну роль у підтримці ЗСУ, у результаті чого з місцевих бюджетів на підтримку армії спрямовано сотні мільйонів гривень.
✅І, попри втрату дохідної частини (“військове ПДФО” тощо) у 2024 році, муніципалітети Прикарпаття роблять усе для того, щоб з одного боку – наблизити перемогу України у війні, а з іншого – забезпечити надання базових послуг мешканцям та сприяти розвитку громад.
✅Так, власні надходження до загального фонду у 62 територіальних громадах області у 2024 році заплановано в обсязі понад 8,9 млрд. грн., що на 0,85 млрд. грн. (-8,7%) менше, ніж у 2023 році.
✅З місцевих бюджетів обсяг запланованих видатків на підтримку ЗСУ у 2024 році станом на 31 січня становить понад 0,82 млрд. грн., або близько 10% від власних надходжень муніципалітетів, з яких понад 0,26 млрд. грн. (3%) – видатки на закупівлю дронів.
✅Хочемо підкреслити, що кожна із громад готова переглянути обсяг допомоги для ЗСУ та збільшити його впродовж року з огляду на динаміку надходжень до місцевого бюджету.
✅За підсумками січня 2024 року, органи місцевого самоврядування вже оголосили закупівлі на потреби ЗСУ на загальну суму понад 55 млн. грн. (тендерні закупівлі – 45,9 млн. грн., прямі договори – 9,4 млн. грн.).
✅Зокрема, щодо тендерних закупівель, то територіальними громадами за січень 2024 року оголошено 21 тендер, з яких 4 тендери на загальну суму 4,1 млн. грн. не відбулись. Ключова причина – відсутність пропозицій. У підсумку, загальна сума проведених тендерних закупівель становить 41,8 млн. грн.
✅Таким чином, із запланованих 810 млн. грн. видатків на підтримку ЗСУ на 2024-ий рік, у січні муніципалітети витратили 51,2 млн. грн. або 6,32%, з яких 48 млн. грн. – видатки на закупівлю дронів.
Все ж надалі варто очікувати належної підтримки для ЗСУ від муніципалітетів та збільшення обсягів допомоги, в тому числі і коштом вільних залишків, фандрейзингу тощо.
🩵💛Спільними зусиллями наближаємо перемогу!
📌Інформацію щодо видатків на підтримку ЗСУ оновлюватимемо щомісяця.
❗Публікація підготовлена в рамках моніторингової ініціативи “Спільними зусиллями: громади Прикарпаття об’єднані для підтримки ЗСУ ”, що реалізується Івано-Франківським регіональним відділенням ВАОМС “Асоціація міст України” спільно з ГО “Соціоцентр”.
 
Івано-Франківське регіональне 
відділення ВАОМС “Асоціація міст України”
+38 (050)447 57 88
ПОДІЛИТИСЬ: