Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Володимир Ліуш: треба звернути на спорт більшу увагу

Після завершення чергового календарного року своїми здобутками у статусі депутата Більшівцівської селищної ради а також планами на наступний рік із читачами газети «Більшівцівська ратуша» поділився Володимир Ліуш – представник Кінашева у депутатському корпусі ради.

– Володимире Івановичу, пройшло трохи більше року з часу вашого обрання депутатом від Кінашева. Що вдалося зробити з обіцяного виборцям за цей короткий час?
– Найперше радий, що вдалося взяти участь у проєкті «Бюджет участі» із пропозицією облаштування двох піднавісів для роздягалень на стадіоні у Кінашеві. Наш проєкт зайняв третє місце, дякую всім, хто голосував та підтримував. У 2021 році ми здійснити його не встигли. Але запевняю, що у нинішньому році піднавіси на стадіоні будуть, адже практично все для цього вже підготовлено. Як тільки дозволить погода – приступимо до облаштування. На фінансування цього проєкту виділено з бюджету селищної ради 25 тисяч гривень.
– Роздягальні – то добре. А чи буде у Кінашеві футбольна команда?
– Футбольна команда обов’язково буде. Маю надію, що станеться це вже у нинішньому році. Але хочу, щоб команда у громаді була не одна. Треба продовжувати підтримувати ФК «Нараївка» та знову запускати футбол у Більшівцях.
– Кажуть у Більшівцівській громаді буде інструктор зі спортивної підготовки?
– Фінансування такої посади закладено у бюджет на наступний рік. Також, дякуючи всьому депутатському корпусу та безпосередньо голові громади Василю Саноцькому, вдалося передбачити певну суму на спорт. Маю надію, що у громаді підтримають моє прагнення розвивати спорт і бачення цієї справи.
– А як ви її бачите? Принаймні у найближчому майбутньому?
– Ви знаєте, що дев’ять років я очолював методичне об’єднання працівників фізичної культури та спорту у тодішньому Галицькому районі. Тож планую відновити цей напрям роботи. Для початку хотілося б провести спартакіади серед молоді Більшівцівської громади. Думаю, це буде міні-футбол, шашки, шахмати, волейбол, легка атлетика, настільний теніс. Також будемо проводити аналогічні спартакіади і серед дорослих спортсменів. Це не означає, що кожне село повинно, наприклад, мати команду з міні-футболу, але, думаю, кожен старостинський округ команду мати може. Тобто змагання, скоріш за все, проходитимуть серед старостинських округів, старостам яких ми заздалегідь роздамо план проведення спартакіади. Звичайно хочеться, щоб жодна хвороба нам не заважала. Але плани такі є і у цьому році є більше можливостей їх реалізувати. Також будемо влаштовувати змагання і для інших вікових категорій, вшановувати спортсменів-ветеранів. Взагалі, я вважаю, треба в громаді більше уваги приділяти спортивному вихованню.
– Ну а як все ж щодо великого футболу?
– Як я вже казав, буду цього року ініціювати створення хоча б ще двох футбольних команд. Громаду у 2021-2022 роках в чемпіонаті району представляє тільки Нараївка. Нам просто необхідно відновити футбол у Більшівцях та Кінашеві.
– Пам’ятається ви обіцяли ще й дитячий майданчик десь на території церковної резиденції.
– Так, була така задумка. Планував на це використати кошти зі свого депутатського фонду. Проте на початку року на території резиденції почали копати криницю, тож була більша необхідність підтримати саме ці роботи. А саме – придбати піднавіс для кринички. Також мав можливість безпосередньо допомагати облаштовувати ту криничку. Вважаю, що криниця – теж необхідна на церковному подвір’ї річ.
– Як співпрацюєте зі старостою села?
– У нас із Дмитром Леонтійовичем, можна сказати, повне розуміння. Також підтримують старосту і жителі села. Відрадно, що кінашівчани завжди відкликаються на прохання про допомогу. Цього року ми всі разом неодноразово влаштовували толоки, прибирання сміття, інші роботи з благоустрою нашого населеного пункту.
– Ви є достатньо творча особистість і заходи з вашими піснями – це вже своєрідна традиція.
– Тішуся, що можу вносити таку свою співочу лепту у культурне життя нашого села. Дякую також Михайлу Ковальчуку за підтримку, адже саме з ним в дуеті ми співаємо багато. Також радий, що до культурного життя Кінашева долучаються й мої діти. Адже наша культура – дуже цінне надбання, своєрідний код нації, котрий треба зберігати і примножувати.
– Надворі вже 2022 рік. Що плануєте, чого побажаєте?


– Планую вивести рівень спортивного життя у громаді на новий рівень. Також хочеться щоб Кінашів ставав все красивішим і люди не тікали з села до міста. Нашою великою проблемою є дороги, але капітально ремонтувати відрізок дороги Більшівці-Кінашів за кошт місцевого бюджету ми не маємо права, адже ці дороги не на балансі громади і такі роботи будуть вважатися нецільовим використанням коштів. Тому будемо звертатися до обласної влади із проханням відремонтувати дороги. Також хотілося б якось налагодити ситуацію із сміттям, із стихійними сміттєзвалищами. Також треба, щоб у громаді запрацював якийсь бізнес, щоб у людей була робота і достойна зарплата.
А щодо побажань –  бажаю не розчаровуватися, йти до своєї мети, бути здоровими і щасливими. І мирного нам всім неба над головою.

 

Записав Володимир КАПУСНЯК

ПОДІЛИТИСЬ: