Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

ШКІДЛИВА ДІЯ НІКОТИНУ

В Україні від хвороб, пов’язаних з тютюнопалінням, щороку помирає близько 120 тисяч осіб, зокрема –  50 % цих смертей спричинені через проблеми в серцево – судинній системі, 30% через онкопатологію, близько 20% – через хронічні захворювання дихальної системи. . Щороку внаслідок куріння помирає майже 7 мільйонів людей в усьому світі. Понад 6 мільйонів із них – це курці або колишні курці, а 890 тисяч – люди, які є пасивними курцями. Досліджений факт – що в курців в 5 разів частіше виникає інфаркт міокарда, в 4 рази частіше інсульт, в 16 разів частіше захворювання судин ніг.

Щодо онкопатології:  рак ротової порожнини ( включаючи губи та язик ) – у 92% зумовлений курінням; рак  легень, трахей, бронхів – у 85%; рак нирок, сечового міхура – у 47-48%. Від раку легень у світі помирає більше людей, ніж від будь-якого іншого виду раку.

Сигаретний дим, який заповнює закриті приміщення, містить більше 4000 хімічних речовин, з яких, 250 – шкідливі, а понад 50 викликають рак. Уже з першого дня відмови від сигарет ваш організм почне відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих з курінням, зменшуватися.

Негативний вплив тютюнопаління особливо небезпечний для підлітків, вагітних жінок та жінок, які годують груддю. Нікотин є вдвічі найнебезпечнішим для дитячого організму, в порівнянні з дорослим.У курящих жінок діти народжуються з меншою вагою ніж у не курящих, з фізичними дефектами кінцівок, з глухотою, розумово відсталі. Так, за результатами спостережень європейських лікарів, серед сімей, в яких матері курили під час вагітності, зі 100 малюків в першу добу життя померає кожен четвертий новонароджений.

Уже з першого дня відмови від сигарет ваш організм почне відновлюватися, а ризики виникнення хвороб – зменшуватися.

Крім того, коли ви кинете курити, ваше дихання стане чистішим, відчуття смаку та запаху покращаться,  а займатись фізичними вправами стане легше.

 Як ми знаємо , здоров’я є найцінніше з того, що є в людини. Тому давайте разом будемо викорінювати цю шкідливу звичку куріння з нашого суспільства і залучати якомога більше людей до здорового способу життя.

 

 

В.о. відділення епідеміологічного нагляду (спостереження)

та профілактики неінфекційних захворювань                                                                                                  

Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу    

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»                                                 М.І. Неїжмак

 

                                               

ПОДІЛИТИСЬ: