Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Про загрозу пошкодження посівів кукурудзи стебловим кукурудзяним метеликом

В посівах кукурудзи спостерігаємо початок льоту та відкладання яєць кукурудзяного стеблового метелика. Інтенсивність льоту метеликів фітофага – 1,0-2,0 екз. на світло пастку. Передбачається зростання інтенсивності льоту та відкладання яєць шкідником.

Рекомендується проводити постійний моніторинг посівів кукурудзи і при виявленні стеблового метелика, застосувати біологічний метод боротьби, який включає в себе дворазовий випуск трихограми вогнівочної форми (50-100 тис. самиць/га): перший раз – на початку відкладання яєць, другий раз – в період масового відкладання яєць (період відкладання яєць самицями метелика залежно від температур триває 15-25 днів, а тривалість життя трихограми 4-5 діб).

Також за наявності яйцекладок на 18% рослин або 6-8% рослин з гусеницями фітофага слід проводити обприскування посівів одним із інсектицидів дозволеним «Переліком…» препарати.

Обробітки  пестицидами  проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години.

         При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та  правил особистої гігієни.

 

 

 

ПОДІЛИТИСЬ: