Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Про селище Більшівці

ІСТОРІЧНІ МІСЦЯ І ПАМ’ЯТКИ СЕЛИЩА БІЛЬШІВЦІ

Давній герб селища
Давній герб селища

Парк пам’яті знаходиться на місці, де в різні часи були розстріляні тисячі безневинних жертв сталінського та фашистського режимів. Його відкрито та названо на честь 70-ліття створення Української Повстанської Армії, що була зароджена у волинських лісах і воювала за волю України на західноукраїнських землях і з «совєтською владою», і з фашистськими окупантами у роки Другої світової війни.

Пам’ятник Героям Небесної сотні споруджено на пожертви (14 800 гривень) Романа Німого, жителя Бурштина. До речі, ще 25 тисяч гривень зі своїх пенсійних заощаджень пан Роман віддав на авто для потреб АТО.

Героям Небесної Сотні

В цетральній частині селища у 1949 році встановлено пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку. Пам’ятка монументального мистецтва місцевого значення.

Пам’ятник Тарасу Шевченку

На єврейському цвинтарі у Більшівцях Галицького району відкрито пам’ятний знак 1914 євреям, які загинули у червні 1941 року від рук німецьких окупантів. Ініціатором його зведення був син одного з більшівцівських євреїв, якому вдалося уникнути розправи і який проживає в Ізраїлі, Григорій Гершзон.

 

У Більшівцях 16 липня 2017 року, у день відпустового свята, Положення чесної ризи Пресвятої Богородиці , освячено капличку на честь 100-річчя Фатімських об’явлень, 150-річчя Блаженного Григорія Хомишина та 100-річчя ісповідника віри слуги Божого Софрона Дмитерка.

Думайте про Матір Божу з любов’ю та надією, моліться серцем!

БІЛЬШІВЦІ – СЕЛИЩЕ ПАЛОМНИЦТВА ТА РОЗВИТКУ
МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО ПІДПРИЄМНИЦТВ
переглянути

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *