Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Про електронні петиції

Електронна петиція – це колективне звернення громадян до Більшівцівської селищної ради через офіційний веб-сайт Більшівцівської селищної ради або веб-сайт громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції. Електронні петиції повинні стосуватись питань, які відносяться до повноважень та компетенції Більшівцівської селищної ради.


 

Cтворення електронної петиції

Для створення електронної петиції до Більшівцівської селищної ради її автор (ініціатор) заповнює спеціальну форму на офіційному веб-сайті Більшівцівської селищної ради та розміщує текст електронної петиції.

Автор нової електронної петиції має дотримуватися правил щодо оформлення петиції, а саме:

– авторизуватися на офіційному веб-сайті Більшівцівської селищної ради або веб-сайті громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронних петицій (через електронний цифровий підпис, або безпосередньо на сайті);

– вказати заголовок петиції;

– викласти суть електронної петиції;

– уточнити прізвище, ім’я, по батькові (за умовчанням підставляються реєстраційні дані);

– вказати поштову адресу (для отримання письмової відповіді на петицію);

– надати фото або відео, яке ілюструватиме петицію (на розсуд автора).

ВАЖЛИВО! Електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. У разі невідповідності електронної петиції встановленим вимогам оприлюднення такої петиції не здійснюється, про що повідомляється автору із зазначенням причин відмови Відповідальність за зміст електронної петиції несе автор (ініціатор) електронної петиції.


 

Збір підписів

Для того, щоб підписати петицію потрібно авторизуватися на офіційному веб-сайті Більшівцівської селищної ради і натиснути кнопку «Підписати». Після цього користувач отримує лист на електронну пошту про те, що його голос зараховано.

Дата оприлюднення електронної петиції на офіційному веб-сайті Більшівцівської селищної ради є датою початку збору підписів на її підтримку.

Електронна петиція, адресована Більшівцівській селищній раді, розглядається за умови збору на її підтримку не менше як 100 підписів громадян протягом не більше одного місяця з дня оприлюднення петиції. Електронна петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів на її підтримку розглядається як звернення громадян.


 

Розгляд електронної петиції

Більшівцівський селищний голова невідкладно, але не пізніше ніж через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на підтримку електронної петиції, направляє її на розгляд до постійної комісії Більшівцівської селищної ради, предметом відання якої є порушене автором петиції питання. Постійна комісія не пізніше ніж через десять робочих днів після отримання електронної петиції розглядає електронну петицію на своєму засіданні. За результатами розгляду електронної петиції постійна комісія надає висновок або рекомендацію відповідно до компетенції, або готує проект рішення Більшівцівської селищної ради.

Більшівцівський селищний голова у разі отримання висновку або рекомендації від постійної комісії щодо електронної петиції, з метою вирішення питань порушених у петиції чи врахування поданих у ній пропозицій, видає доручення, розпорядження у межах своїх повноважень чи виступає суб’єктом подання проекту рішення Більшівцівської селищної ради. Розгляд електронної петиції, проекту рішення з питання, зазначеного в електронній петиції, здійснюється Більшівцівською селищною радою першочергово на найближчому пленарному засіданні у порядку, визначеному Регламентом Більшівцівської селищної ради.

Інформація про результати розгляду електронної петиції надсилається автору електронної петиції на вказану під час реєстрації електронну адресу, а також оприлюднюється на офіційному веб-сайті Більшівцівської селищної ради.

Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій – переглянути

ПОДІЛИТИСЬ: