Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Олена Зеленська: #МоїПідсумки2021 #РеформаШкільногоХарчування

(за матеріалами сторінки Олени Зеленської у ФБ)

https://www.facebook.com/100047217572864/posts/578357023748212/

Зворотний відлік до повного переходу на нове меню в межах реформи шкільного харчування розпочато. До нього залишається всього три дні, бо з 1 січня 2022 року для шкіл закінчується перехідний період із впровадження нових стандартів.

Для того щоб це відбулося, ми разом з Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство економіки України, Держпродспоживслужба, Антимонопольний комітет України, громадськими організаціями, технологами, кухарями, зокрема з Ievgen Klopotenko освітянами, громадами – працювали понад рік.

Тож зараз підсумовую не лише 2021-й, а значно довший проміжок – починаючи з перших досліджень, коли ми з’ясували масштаб проблеми й почали роботу з надмірним споживанням субпродуктів, газованих напоїв, надлишком цукру, солі та жирів і розробили нове меню – з овочами, фруктами, стравами, корисними й смачними водночас; на законодавчому рівні закріпили інтереси дітей з дієтичними потребами; розпочали модернізацію застарілих харчоблоків – зміни торкнулися не лише ремонту й обладнання, а й технологічних процесів.

Протягом усієї осені 2021 року ми проводили роз’яснювально-просвітницьку роботу, охопивши регіональними форумами «Реформа системи шкільного харчування» (відбулися в Бучі, Одесі, Дніпрі та Львові) три тисячі учасників із 24 областей України. Відповідали на запитання освітян та управлінців, вислуховували проблеми, радили, допомагали, вирішували.

А для того щоб залишатися на зв’язку з усіма учасниками реформи постійно, спільно з нашими друзями – UNICEF Ukraine, Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні та нашими міністерствами – запустили інформаційний портал «Знаїмо» («Знаємо, що їмо» – про свідоме харчування у школі та вдома). Хто ще не був на ньому – завітайте: освітяни, батьки, учні знайдуть усе і про нові стандарти, і про саму концепцію здорового харчування, а український бізнес дізнається, як долучитися до реформи.

Рада також повідомити про старт комунікаційної кампанії зі здорового харчування спільно з ЮНІСЕФ. Її гасло: «Головне – що всередині» (нашого кошика в супермаркеті, холодильника, тарілки).

Завдання – підвищити обізнаність серед школярів та батьків про здорове харчування, донести повідомлення про правильні харчові звички, вплинути на харчову поведінку всіх поколінь.

Адже за роки роботи наша мета значно розширилась – ми хочемо змінити не лише те, що на столах, а й саму культуру харчування маленьких і дорослих українців, їхні харчові звички. Тож із 1 січня на повну силу запускаємо не просто реформу харчування, а реформу мислення: від миттєвого задоволення – до усвідомленого та уважного підходу до потреб свого організму, душі та розуму. З прийдешнім новим роком і реформою, що вступає у свої права! Нехай все буде здорово і смачно (і за святковими столами теж)

 

ПОДІЛИТИСЬ: