Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

УВАГА!!! Керівникам господарств.

У зв’язку з початком весняно – польових робіт з метою безпечного використання пестицидів та отрутохімікатів для людей та довкілля повідомляємо про те, що для обробки посівів:
– дозволяється використовувати препарати, зазначені у “Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні”;
– до роботи з пестицидами допускаються особи, які пройшли спеціальне навчання, медичний огляд з відміткою про відсутність протипоказів до роботи з пестицидами та отримали допуск на право з ними(до 15 квітня пройтимедогляди.)
-Всі працівники, при виконанні робіт з пестицидами і агрохімікатами, повинні мати при собі медичну книжку, допуск (посвідчення), і наряд на виконання певних робіт з пестицидами і агрохімікатами.
– всі проведенні хімічні обробки фіксувати в Журналахобліку протруєного насіння та обліку застосування пестицидів на посівах, у садах, теплицях і інших об’єктах господарства. Журнал заповнюється і ведеться агрономом, бригадиром або іншою особою, яка призначена наказом керівника господарства за відповідальність безпечного застосування хімічних засобів захисту рослин.
– всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10 град. С.;
– завчасно, але не менше чим за дві доби до початку
проведення кожної хімічної обробки сповіщати голів ОТГ,слещних старост ,пасічників, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів та агрохімікатів;
При цьому необхідно вказати:
1) точну дату обробки;
2) територію і культури;
3) назву препарату; діючу речовину.
4) форму і методи застосування;
5) ступінь токсичності і строки ізоляції бджіл.
Враховуючи токсичність всіх пестицидів для бджіл, обприскування сільськогосподарських культур, які є медоносами, потрібно проводити у фазу бутонізації до цвітіння.

– обприскування вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається при швидкості вітру до3м/с (дрібнокрапельне) і 4 м/с (крупнокрапельне);
– застосування гербіцидів із поливною водою шляхом дощування
(гербігація) допускається при швидкості вітру до 4 м/с.
– у період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.
– зона санітарного розриву від населених пунктів,
тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду
за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при
вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при
штанговому і гербігації дощуванням – 300 м. При застосуванні
аерозольних генераторів регульованої дисперсності
санітарно-захисні зони повинні відповідати вимогам, зазначеним в
інструкції для даного виду апаратури; обробка посівів у цих зонах
допускається при напрямку вітру від населених пунктів і інших
об’єктів, що підлягають санітарному захисту.
– проведення сільськогосподарських робіт на ділянках, де
були застосовані пестициди, і допуск на них людей дозволяється
тільки після закінчення строків, що гарантують їх безпеку згідно інструкції по застосуванню. При цьому враховується (для кожного конкретного препарату) можливе надходження в зону дихання працюючих парів пестицидів або їх метаболітів, ґрунтового пилу, який містить токсичні речовини, резорбцію хімічних речовин крізь шкіру при контакті з рослинами, а також подразнюючу дію пестицидів;
– зберігати в кабінах автотранспорту, яким транспортується чи оприскується поля документацію з назвою препарату, діючою речовиною, аптечку першої долікарської допомоги, викопіровку з генерального плану з місцем розташування земельної ділянки, яка оброблятиметься та допуск на право роботи з пестицидами ;
– не допускається випас худоби та птиці, а також сінокіс
на оброблених пестицидами ділянках на протязі періоду, визначеного
“Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання
вУкраїні”
надавати інформацію з наступних питань:
– щотижнево (вівторок) надавати оперативну інформацію про хід робіт із захисту рослин де вказувати назву культури, оброблену площу ,назва препарату,норма витрати на 1га.

Інформацію прошу надавати державному фітосанітарному інспектору Шевчук О.Т на електронну адресу galic3@ukr.net, або в телефону режимі 0680395211 .

Цей лист обов’язковий для виконання з дня його отримання.
Попереджаємо про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення вимог Закону України “Про пестициди і агрохімікати”, ДСП 8.8.1.2.001-98 «Державні санітарні правила транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», ДСП 382-96 «Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів в народному господарстві України» та нанесення шкоди здоров’ю населення і довкіллю.

 

Державнийфітосанітарний інспектор Шевчук О.Т.

ПОДІЛИТИСЬ: