Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Микола Клюба: найважливіше зараз для нас – згуртованість

Староста Дитятинського старостинського округу зустрічає нас, як і годиться, на території. Цього разу у своєму рідному селі Дитятин, де якраз завершили благоустрій могили Січовим Стрільцям.
– Миколо Дмитровичу, для початку традиційне запитання: як сталося, що саме ви очолили цей округ?
– Усе якось достатньо несподівано. Так виглядає, що люди із сіл, котрі входять до нашого округу самі мене спочатку вибрали і потім рекомендували селищному голові Василю Саноцькому. Власне тому і голосування за мою кандидатуру проходило не зовсім гладко, адже заяву я написав майже в останній день, та й документи поки позбирав. Тому не встиг ні з депутатами познайомитись, ні якусь програму написати. Але дякую жителям округу за таку довіру і намагатимусь зробити все, щоб вони не пошкодували про свій вибір.
– Ви маєте військовий досвід, адже брали участь у АТО?
– У 2015 році я брав участь у антитерористичній операції в складі 58 -ї окремої мотопіхотної бригади, котра базувалася в Конотопі. Перебував в АТО цілий рік. Шість місяців у Луганській області, а 6 – у Донецькій.
– У вас в селі ще немає жодного пам’ятного знаку Небесній сотні.
– Власне над цим працюємо, у приміщенні сільської ради вже є виготовлений тризуб, також вже привезли стелу з фотографіями воїнів Небесної сотні і плануємо це все змонтувати біля сільської ради на місці, де сьогодні знаходяться залишки так званого радянського обеліску слави.
Дорогою заходимо до народного дому, де нас зустрічає завідувач Любов Білас. «Головне нашому старості – підтримка людей на місці, адже кошти всі в центрі і від них мало що залежить. А в нашому окрузі більше зараз важить підтримка та допомога людей. Кожен керівник знає свої недоліки. Цього року за пару місяців зробилося більше аніж за багато попередніх років. Це є заслуга нашого старости, адже більшу частину робіт він виконує разом із нами – жителями села. Також хочу подякувати депутату Білущаку Івану за фарбу, якою ми трохи облагородили наш клуб а також Кендзерському Роману, котрий оплатив пошиття спідничок для танцювального колективу на День Незалежності, – зазначає завідувач клубу. – А ще – принагідно запрошуємо усіх на День села, котрий у нас відбудеться в неділю, 26 жовтня».
Дорогою заходимо до Дитятинської гімназії, де якраз проходить навчальний процес.
«Дуже тішимося і гордимося нашою гімназією. Зараз у ній навчається 36 учнів із старостинського округу, проте вже у наступний перший клас планують піти аж десять діток. Тож маємо надію, що наші села помалу відроджуватимуться» – зазначає староста.


– Що вдалося зробити у Дитятині за час вашого керівництва округом?
– Насамперед – ми взялися за благоустрій, розчистили місце біля могили, біля обеліска, біля народного дому та сільської ради, яких вже за деревами не видно було. Також спільними силами вдалося розчистити ставок, котрий у нас виконує роль своєрідної технічної водойми, адже річки поблизу нема, щоб води набрати на випадок якоїсь пожежі. Трохи погрейдерували дороги, адже у нашому окрузі вони чи не у найгіршому стані. Ми розуміємо, що капітально відремонтувати їх наразі не вдасться. Тому виходимо із того, що можемо зробити зараз. Тішить також активність жителів села Хохонів, котрі зуміли об’єднати свої зусилля та зусилля підприємців і селищної ради Більшівців – центру нашої громади, для того, щоб розпочати у селі зведення нового народного дому. Хотілося б, щоб цей запал не пропав і до кінця робіт, адже ще залишилось вкласти туди чимало праці, а людей на будівництві з кожним днем стає все менше.
– Чим цікава Набережна?
– Насамперед, це дуже маленьке село у якому живуть дружні люди, котрі завжди відкликаються на заклик про допомогу у облаштуванні благоустрою свого населеного пункту, а ще у Набережній розташоване форельне господарство, рибу з котрого закуповують у всі сусідні області нашої держави. Це, до речі, дуже гарна локація для відпочинку, але її треба розвивати.
– Ваш округ багатий родючою землею…
– Не сказав би, що у нас, в розрізі громади її найбільше, проте так. У нас в окрузі достатньо землі, її обробляють наші люди і орендують орендарі, котрі виплачують людям пай. Також багато в чому саме завдяки фінансовій допомозі орендарів ми проводимо в селі певні необхідні роботи. Підприємництва чи то якогось потужнішого бізнесу в селах немає, люди змушені шукати собі працю десь далі, а переважно – за кордоном.
– Що є найважливішим для вашого округу?
– Колись був гарний проєкт, чи то план зробити (відремонтувати – ред.) дорогу Більшівці – Шумляни (село Саранчуківської сільської громади Тернопільського району Тернопільської області). Оце на мій погляд єдине, що зараз дало б поштовх до розвитку наших сіл. Адже найбільша проблема зараз, як я вже казав, – дороги. Якщо б до нас можна було швидко та безпечно доїхати то край став би цікавішим для всіх – і для бізнесу і для туристів.
– Миколо Дмитровичу, ми якось упустили цей момент: розкажіть будь ласка, як і де проходить ваш робочий тиждень і як ви проводите прийом громадян?
– У понеділок та вівторок з 8.00 до 14.00 я працюю в Дитятині, у середу-четвер з 10.00 до 14.00 у Хохоневі, а в п’ятницю я в Набережній. Прийом громадян краще проводити на місці – йти в люди. Також завжди відповідаю на дзвінки із всіх, навіть не відомих номерів. У нас в селах це найпростіший спосіб допомогти, адже інколи важче прочитати електронну пошту чи відповісти на якесь звернення, аніж піти і на місці вирішити ту чи іншу проблему.


– Чи є якийсь транспорт, адже якщо до Набережної ще достатньо близько, то до Хохонева йти трохи дальше?
– Транспорту ще не маю, а до Хохонева є коротка дорога через поле. Також дуже допомагає й той факт, що діловод нашого округу проживає і більше працює в Хохоневі, тож якось координуємо свою працю, щоб встигати всюди вчасно. Проте іноді є такі моменти, що доводиться працювати чи не до півночі. Якийсь скутер не завадив би.
– Яких питань до вас від жителів найбільше сьогодні?
– Сьогодні найбільше людей турбують земельні питання, адже ринок землі поступово відкривається і люди бояться втратити своє.
– Що найважливіше?
– Найважливіше зараз для нас – згуртованість та розуміння того, що ми також є відповідальні і можемо щось самі змінювати, щось робити кращим.
– А ще зачепимо трохи спорт? Чи можливо відновлення футбольної команди. Хоча б однієї на округ?
– Можливість може б і була, але немає людей, немає футболістів. Молодь вся шукає заробітків, шукає кращого життя.
– Миколо Дмтровичу, дякую за чудову екскурсію, успіхів вам та вашому старостинському округу, зростання, процвітання та гарного відзначення Дня села.
Розмовляв Володимир Капусняк

ПОДІЛИТИСЬ: