Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

МОЗ оновило перелік ліків, вартість яких відшкодовують із бюджету

Програму реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки» почали впроваджувати ще в 2017 році, щоб запобігти неправильному та нераціональному застосуванню ліків, а також підвищити доступність якісних, ефективних та безпечних лікарських засобів.

Ціни на лікарські засоби для реімбурсації підлягають державному регулюванню відповідно до постанов КМУ «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і медичні вироби» від 17.10.2008 № 955 та «Про державне регулювання цін на лікарські засоби» від 09.11.2016 № 862.

Реєстр лікарських засобів, що підлягають реімбурсації, затверджує МОЗ України.

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області звертає увагу, що наказом МОЗ України від 27.09.2021 № 2077 «Про затвердження Реєстру лікарських засобів,  які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 01 жовтня 2021 року» внесено зміни до переліку препаратів по програмі «Доступні ліки».

З 1 жовтня розпочалася реімбурсація інсулінів. Пацієнтам із діабетом, які потребують інсуліну, первинний електронний рецепт виписує ендокринолог, а повторний — сімейний лікар за призначеним планом лікування. Щоб отримати інсулін за електронним рецептом, пацієнти із цукровим діабетом обирають будь-яку аптеку, яка має договір з НСЗУ за напрямком реімбурсації інсулінів. Вартість цих препаратів аптекам відшкодовуватиме НСЗУ.

Також з 1 жовтня список ліків по програмі «Доступні ліки» поповнився препаратами для пацієнтів  з розладами психіки та поведінки, епілепсії. Електронні рецепти їм виписують психіатри та неврологи. 

Нині одночасно діють два реєстри лікарських засобів, які підлягають реімбурсації:

  • Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації станом на 5 серпня 2021 року, затверджений наказом МОЗ від 10.08.2021 № 1705 (далі – Реєстр 1);
  • Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 01 жовтня 2021 року, затверджений наказом МОЗ від 27.09.2021 № 2077 (далі – Реєстр 2).

Обидва реєстри містять інформацію про: міжнародну непатентовану назву (МНН) лікарського засобу торгівельну назву форму випуску дозування кількість одиниць у споживчій упаковці код АТХ найменування виробника, країни номер реєстраційного посвідчення на лікарський засіб дату закінчення строку дії реєстраційного посвідчення на лікарський засіб оптово-відпускну ціну за упаковку роздрібну ціну за упаковку добову дозу лікарського засобу, рекомендовану ВООЗ розмір реімбурсації добової дози лікарського засобу розмір реімбурсації за упаковку лікарського засобу суму доплати за упаковку.

 

Реєстр № 1 Реєстр № 2
1 Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, станом
на 05 серпня 2021 року, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 10.08.2021 № 1705 (далі – Реєстр № 1)
2. Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом
на 01 жовтня 2021 року, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 27.09.2021 № 2077 (далі – Реєстр № 2)
11 серпня 2021 року набрав чинності Реєстр № 1. До оновленого реєстру увійшло 293 препарати, з них 16 – для лікування бронхіальної астми, 51 – для лікування цукрового діабету II типу, 226 – для лікування серцево-судинних захворювань, в тому числі, для первинної та вторинної профілактики інфарктів та інсультів.
Із 293 препаратів 70 є безоплатними для пацієнтів, інші – з невеликою доплатою. Найдешевший препарат, що на 100% відшкодовує держава, коштує 6,28 грн, найдорожчий – 548,19 грн.
У реєстрі майже половина препаратів іноземного виробництва – 119 торгових найменувань ліків. 23 із 70 повністю безоплатних препаратів – іноземного виробництва.
Реєстр № 2 складається з двох частин:
– лікарські засоби, крім препаратів інсуліну – тобто ліки для лікування в амбулаторних умовах нецукрового діабету та розладів психіки та поведінки, епілепсії;
– препарати інсуліну – для лікування в амбулаторних умовах цукрового діабету.
До Реєстру № 2 включено 138 нових препаратів. З них:
5 для лікування нецукрового діабету (МНН «Десмопресин»), всі безоплатні; 57 – для лікування розладів психіки та поведінки, епілепсії, з них 18 – повністю безоплатні. (МНН –  «Амітриптилін», «Вальпроєва кислота», «Галоперидол», «Карбамазепін», «Клозапін» «Ламотриджин», «Рисперидон», «Флуоксетин»); 76 – це препарати інсуліну. А саме: 22 препарати, з яких 14 безоплатних – інсуліни та аналоги для ін’єкцій швидкої дії; 16 препаратів, з яких 11 безоплатних – інсуліни та аналоги для ін’єкцій середньої тривалості дії; 22 препарати, з яких 14 безоплатних – комбінації інсулінів середньої і тривалої дії для ін’єкцій з інсулінами швидкої дії; 16 препаратів, з яких 8 безоплатних – інсуліни та аналоги для ін’єкцій тривалої дії.

 

ПОДІЛИТИСЬ: