Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Цінова ситуація на споживчому ринку у серпні 2021 року

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє.  За даними Державної служби статистики України, споживчі ціни у серпні 2021р. порівняно з липнем 2021р. в області знизилися на 0,3%, в Україні (без урахування тимчасово окупованої території  Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) – на 0,2%, з початку року зросли на 6,1%, та 6,2% відповідно.

У серпні 2021р. зниження споживчих цін на 0,6–0,1% зафіксовано в більшості регіонів України, за винятком Донецької, Полтавської, Луганської та Черкаської областей, де споживчі ціни підвищилися на 0,1–0,4%. На Закарпатті, Кіровоградщині та Тернопільщині індекс споживчих цін становив 100,0%.

На споживчому ринку області в серпні п.р. порівняно з липнем п.р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,9%. Найбільше (на 18,2% та 5,6%) подешевшали овочі та фрукти. На 1,7–0,2% знизилися ціни на продукти переробки зернових, рис, сметану, безалкогольні напої, масло. Водночас на 11,7% подорожчали яйця, на 4,4–0,4% зросли ціни на цукор, м’ясо птиці, маргарин, кисломолочну продукцію, макаронні вироби, рибу та продукти з риби, молоко, сири, соняшникову олію, хліб.

Алкогольні напої та тютюнові вироби подешевшали на 0,4%, що пов’язано з акційними знижками на алкогольні напої на 1,9%. Разом з тим на 1,0% подорожчали тютюнові вироби.

Ціни на одяг і взуття знизилися на 3,4%, у т.ч. на одяг – на 4,1%, на  взуття – на 2,6%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,2% відбулося за рахунок підвищення цін на матеріали для утримання і ремонту житла на 2,0%, оренду житла – на 1,9%.

Ціни на транспорт у цілому підвищилися на 1,9% в першу чергу за рахунок подорожчання транспортних послуг на 5,1%. Водночас на 1,0% подешевшали автомобілі.

 

 

 

 

 

 

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021 

ПОДІЛИТИСЬ: